ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 91. Yıldönümü törenlerle kutlandı.
Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 91. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Karaman’da  meydana maden kazası nedeniyle 18 işçimizin mahsur kaldığı maden ocağında yaşanan elim olaydan dolayı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Tüm Türkiye de olduğu gibi Gelendost´ta da hüzünle kutlandı.

28 Ekim Salı günü saat 13´te 19 Eylül Parkı önünde İlçe protokolü, daire amirleri ve Gelendost halkının katılımıyla çelenk sunma töreni yapıldı.

29 Ekim Çarşamba günü saat 9.00´da kaymakamlık makamında İlçe Kaymakamı tebrikleri kabul etti. Saat 10´da 19 Eylül Parkı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve Gelendost halkı katıldı. İlçe Kaymakamımızın  yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler şiirlerini okudular. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Karaman´da meydana gelen maden faciası dolayısıyla kutlamanın müzikli kısımları İlçe Kutlama Heyetinin kararıyla iptal edildiğinden halk oyunları ekibi ve bando gösterilerini yapamadı.

Tören resmi geçit töreniyle sona erdi.

 


Haydarpaşa Mah. 2. Okul Cad. No16 - 90 246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.