ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

2014-2015 Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ÇEVİK başkanlığında İlçemiz Şehit Erhan Çakmak Ortaokulu Toplantı Salonunda 11/09/2014 Peşembe günü saat 14´te yapıldı.
Eğitim Bölgesi Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Toplantıya; Gelendost Belediye Başkanı Sn. Mehmet Sezgin, Gelendost MYO Müdür Yardımcısı Serdar AYDOĞAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Okul Müdürlerimiz, temsilci öğretmenlerimiz ,  İLçe Zümre temsilcileri, Şehit erhan Çakmak İO Okul Aile Birliği Temsilcisi, İHL Okul Aile Bir. Temsilcisi, Şeh. E. Çak. İO Okulu Öğrenci Temsilcisi, Sağlık Grup Baş. Temsilcisi, Belediye Baş. Temsilcileri,Muhtarlarımız, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Temsilcisi, Sendika Temsilcileri, Dernek Temsilcileri katıldı

 

Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇEVİK´in konuşmasıyla başlayan toplantıda, Örgün ve yaygın eğitimin, bölgenin istek ve ihtiyaçlarına istihdam durumuna ve özelliklerine göre ilgili kurullarla işbirliği yaparak yönlendirilmesi, planlanması ve yürütülmesi, eğitim ve öğretimin kesintisiz ve eksiksiz yürütülmesi için gerekli önlemlerin alınması, Bölgedeki eğitim kurumları arasında gerekli işbirliği ve koordinasyonun gerçekleştirilmesi, eğitim bölgesinde Yüksek Öğretim Kurumlarıyla işbirliği yapılacak konuların belirlenmesi, eğitim bölgesi içinde ve eğitim bölgeleri arasında dayanışma ve rekabeti sağlamak suretiyle eğitimde kalitenin yükseltilmesi, eğitim kurumları dışında, bölgenin eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynaklarının seferber edilmesi, ilgili komisyonlarla işbirliği yaparak, öğrencilerin eğitim kurumlarına dengeli dağılımının sağlanması, başta insan kaynağı olmak üzere diğer kaynakların eğitim kurumları arasında ayrım yapılmaksızın verimli, etkili ve ortak kullanımının sağlanmasına, bölgenin eğitimine katkıda bulunacak okul ve toplum bütünleşmesinin sağlanması masaya yatırılarak  Gelendost´un eğitim öğretim sorunlarının çözümü için çaba harcandı.

Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle toplantıya son verildi.

 

memmem

Haydarpaşa Mah. 2. Okul Cad. No16 - 90 246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.