ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELENDOST İLÇEMİZDEKİ 2 OKULUMUZUN ERASMUS PROJESİ KABUL EDİLDİ

GELENDOST İLÇEMİZDEKİ 2 OKULUMUZUN ERASMUS PROJESİ KABUL EDİLDİ

GELENDOST İLÇEMİZDEKİ OKULLARIMIZINDAN BİR BAŞARI DAHA

Şehir Erhan Çakmak Ortaokulu nun T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan "Eğitimde Modern Avrupa Teknikleri " adlı Mesleki Eğitim / Okul Personel Eğitimi projemiz kapsamında okulumuz personeli  Almanya-İngiltere-Çek Cumhuriyeti ve İngiltere’de hizmet içi eğitim alacaklardır. Yurt dışı meslek projemize okulumuzdan 20 Öğretmen katılacaktır.

Yeşilköy Ortaokulu tarafından ‘Sen Çok Değerlisin,Çünkü Eğitimlisin ‘adlı Erasmus + Okul personel hareketliliği projesi kabul edilmiştir.Bu bağlama okul proje ekibi  2016 yılında Çek Cumhuriyeti ‘nin başkenti prag şehrinde Current İssues in Education and Early School Leavıng (Eğitimde Güncel Sorunlar ve erken Okul terki) adlı hizmet içi eğitime katılacaktır.
Türkiye Ulusal Ajansının tarafımıza değer bulduğu bu destek sayesinde katılımcılarımız, belirli zaman dilimlerinde ve Eğitim Öğretimi aksatmadan  küçük gruplar halinde mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılarak alanlarında unutulmaz anlar yaşayacaklardır. Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilecek olan mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini geliştirerek kendi alanlarında önemli bir kazanım sağlayacaklardır. Bu birikimlerini de bizzat okulumuz öğrencilerinde uygulama ve geliştirme imkanı bulacaklardır.
Hafta sonlarında gerçekleştirilmesi planlanan gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı
kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı da yakalayacaklardır. Türkiye´nin sayılı okulları arasına girerek, bu mesleki ve kültürel eğitim ve gezi faaliyetlerine katılacak olan öğretmenlerimize  başarılar diler, iyi yolculuklar temenni ederiz. 

 

 

HAYDARPAŞA MAH. 2. OKUL CAD. NO 22 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.