ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat DURGUT'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Murat DURGUT'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

  Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Harbi'nin kahraman başkomutanı ve Türk tarihinin mümtaz şahsiyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; ebediyete intikalinin 83. yılında minnet, şükran ve özlemle yâd ediyoruz

      Hayatını, vatanın ve milletin selametine adayan Gazi,  sayısız cephede kurmaylık dehasını ispatlarken aynı zamanda istikbalin büyük ve muktedir Türkiye'si için gelecek kuşaklara ilham veren reform ve kararlara imza atmıştır. Çağının çok ötesindeki düşünceleri, modern Türkiye'nin kurulmasında kılavuzluk etmiştir.

     Mustafa Kemal Atatürk, ordusunun başında yılmaz bir komutan, ülkesi için en doğrusunu yapmayı kendisine şiar edinmiş devlet adamı, Türk milletinin gönül hanesindeki kıymeti hiçbir zaman değişmeyecek bir lider olarak tarihimizdeki yerini koruyacaktır. En büyük eseri olarak gördüğü Türkiye Cumhuriyeti, onun fikir ve idealleri doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine güçlü adımlarla ilerlemektedir.

      Aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde Cumhuriyetimizin banisi büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnetle anıyor; Türk milletinin onun manevi hatırasına ilelebet sahip çıkacağını ifade etmek istiyorum.

Murat DURGUT

İlçe Milli Eğitim Müdürü

HAYDARPAŞA MAH. 2. OKUL CAD. NO 22 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.