ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DURGUT'un 24 Kasım Öğretmeler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DURGUT'un  24 Kasım Öğretmeler Günü Mesajı

 Değerli öğretmenlerim;

       Böylesine seçkin bir mesleğe sahip olmanın onuruyla, tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum. Öğretmenlik mesleğine ilk defa adım atan öğretmenlerimize mesleki yaşamlarında başarı ve mutluluk dolu yıllar diliyorum. Emekli olmuş öğretmenlerimize yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eğitime gönül vermiş ve ahirete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.

      Nurettin Topçu, Maarif Davası'nda muallimin sadece okuma yazma öğreten ve teknik bilgi veren değil "ruhlar sanatkârı" olması gerektiğini belirtir. Muallimliğin, fikir ve fazilet aşkını yaşatan, onu var kılan en mukaddes meslek olduğunu açıklar. Muallimin; bilen, öğreten, irşat eden, yol gösteren, terbiye eden bir vazifesi olduğunu hatırlattıktan sonra ideal muallime duyulan ihtiyacı ortaya koyar. 

      Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan, sabrın inancın ve doğruluğun kılavuz edinildiği, insana en yakın meslektir. Öğretmenlerin işlediği cevher,  istikbalimizi kuracak, milletimize ve medeniyetimize nice büyük zaferler armağan edecek  genç nesillerdir.

      Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 1924 yılında Muallimler Birliği Kongresinde öğretmenlere hitaben;

      "Öğretmenler! 

     Yeni nesli, Cumhuriyet'in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu kalite ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir. Sizlerin, seçkin görevinizin yerine getirilmesine büyük özveriyle varlığınızı vereceğinize hiç şüphe etmem." demiştir.

      Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi, eğitim şehitlerimizi saygı şükran ve minnetle anıyor; Isparta'da ve yurdumuzun dört bir köşesinde görev yapan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                                                             Murat DURGUT

                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü    

HAYDARPAŞA MAH. 2. OKUL CAD. NO 22 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.