ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kendime güveniyorum, İngilizce konuşuyorum

Isparta eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı'na katılan Gelendost Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmenimiz Emine ÖZDEMİR 2021 Mart ayında başlayıp 2021 Haziran ayına kadar devam etmiş olan TeenTube adlı projede kurucu olmuştur. 
Kendime güveniyorum, İngilizce konuşuyorum

            Isparta eTwinning Çevrimiçi Çalıştayı'na katılan İngilizce Öğretmenimiz Emine ÖZDEMİR 2021 Mart ayında başlayıp 2021 Haziran ayına kadar devam etmiş olan TeenTube adlı projede kurucu olmuştur. Projeye   Gelendost Anadolu Lisesi 10.sınıflardan yedi öğrencimiz katılmıştır.Proje Amasya, Bursa , Konya, Yalova ve Kayseri illerinden katılımcılarla başlatılmıştır.Ayrıca projede bir İtalyan ve iki Ürdünlü yabancı ortak da bulunmaktadır.

             Öğrenci merkezli projede, gençler öğretmenlerinin rehberliği eşliğinde her hangi bir konuda İngilizce olarak fikir belirtebilmiş, farklı okullardan akranlarıyla iletişime geçip konuşma, yazma ve okuma becerilerini geliştirebilmişlerdir. Takım çalışmalarında da yer almış olmaları onların sorumluluk duygularının gelişimine katkıda bulunduğu gibi farklı kültürleri de tanıma fırsatı bulmuşlardır. Ayrıca uzaktan eğitim sürecinin tecrübe edildiği bu süreçte öğrencilerin Web 2.0 araçlarını detaylıca öğrenip kullanmalarına imkan tanınmıştır. Bu da öğrencileri bir adım öne geçirmiştir. Öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerinin arttırılması hedefi de başarıyla gerçekleştirilmiştir.

 

04-06-202104-06-2021

HAYDARPAŞA MAH. 2. OKUL CAD. NO 22 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.