ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaka İlk Ve Ortaokulunda Robot Yapma Etkinliği

İlçemiz Yaka İlk Ve Ortaokulu´nda Isparta  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Robotik ve Eğitim Derneği ile Teknoloji Kulübü işbirliğiyle robot yapma etkinliği düzenlendi.
Yaka İlk Ve Ortaokulunda Robot Yapma Etkinliği

Isparta  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Robotik ve Eğitim Derneği ve Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu proje kapsamında ,Yaka İlk Ve Ortaokulunda robot tanıtımı yapıldı.Teknoloji kulübü öğrencilerinin yaptığı çizgi izleyen robot ve mini sumo robot gösterisi sayesinde bu teknolojinin uygulanabilirliğini gören öğrenciler robotları yakından tanıma ve çalıştırma fırsatını elde etti.

Robotik ve Eğitim Derneği Başkanı Ferdi Alakuş, “Bizler projemizle Robotik teknolojisini gençlerimize sevdirmek ve yaygınlaştırmak için köy okullarında öğrenim gören çocuklarımızı çağımızın en önemli teknolojisi olan robotik teknolojisiyle tanıştırıyoruz” dedi.

Yaka İlkokulu Müdürü Ali Osman Güllü; “Gösteriler öğrencilerimiz açısından gayet olumlu ve eğlenceli geçti. Bu tarz projelerin desteklenmesi gerekiyor. Öğrencilerin ufkunun genişletecek ve geleceğe yönelik bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Kaynak:Süleyman Demirel Üniversitesi

http://w3.sdu.edu.tr/haber/3788/teknoloji-kulubu-teknolojiyi-yaka-koyune-tasidi

RobotRobotRobot

RobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobotRobot

HAYDARPAŞA MAH. 2. OKUL CAD. NO 22 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.