ISPARTA GELENDOST İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaratıcı Dijital Öğrenciler eTwinning projesi

Yaratıcı Dijital Öğrenciler eTwinning projesi

Dijital teknolojiler eğitim imkanlarının geliştirilmesinde ve çeşitlendirilmesinde önemli bir role sahiptir. Gittikçe dijitalleşen bir toplumda gençlerin daha başarılı olmaları için dijital becerilerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Dijital dünyaya uyum sağlamış, gereklibecerilerle donatılmış ve evrensel bir dil olan İngilizceyi konuşabilen bireyler kariyer hedeflerine daha rahat ulaşabilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin desteğe ihtiyaçları vardır. "Creative Dijital Students" (Yaratıcı Dijital Öğrenciler) adlı eTwinning projesinin temelinde bu ihtiyaç yatmaktadır.

Gelendost Anadolu Lisesi Almanca Öğretmeni Ayşe SAPANCI ve Isparta Halıkent Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşegül POLAT öğrencilerin önyargılar olmadan yabancı dil öğrenmeleri, öğrenirken de dijital becerilerini geliştirmeleri için Mart ayında başlayıp Haziran ayında sona erecek olan Türkiye, Romanya ve İtalya ortaklı "Creative Dijital Students" (Yaratıcı Dijital Öğrenciler) adlı eTwinning projesini başlattılar. Projede takviminde yer alan etkinliklerle öğrencilerin dijital ve yabancı dil becerilerinin Web2.0 araçları vasıtasıyla güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Web2.0 araçları kullanarak, teknolojiyi müfredata etkili bir biçimde entegre ederek yabancı dil öğretiminin zenginleştirilmesi ve yabancı dil derslerinin daha verimli geçmesi amacıyla proje çalışmaları başarıyla sürdürülmektedir.

04-06-202104-06-2021

HAYDARPAŞA MAH. 2. OKUL CAD. NO 22 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ - 0246 381 36 49

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.